Als je bezig bent keuzes te maken om beter te worden komt de volgende fase: heb je het lef om daar een prijskaartje aan te hangen? Jos Burgers stelt dat als je toch niks verdient, je beter kan zorgen dat je het rustig hebt. Prijs en korting geven heeft daar veel mee te maken.
Als je zomaar korting geeft, zeg je eigenlijk ‘We hadden je eigenlijk willen belazeren, maar dat gaat nou niet meer lukken’. De klant zal zich zelfs afvragen of hij na het krijgen van korting niet nog steeds belazerd wordt.
Vaak denken bedrijven, dat als ze te horen krijgen dat ze duur zijn, ze dat ook echt zijn. Klanten zoeken echter maar een ding: de faire prijs. Ze weten alleen niet wat fair is. Wat ze wel weten, is dat als u zomaar gaat zakken in prijs, de prijs dus niet fair is.
Als u duur bent, denk dan ‘Mooi, dan vraag ik in ieder geval niet te weinig’. Als je duurder bent hoef je ook niet zoveel uit te leggen. Degene die goedkoop is moet juist heel veel uitleggen, namelijk dat het ook kan voor minder geld.
Drie tips die Burgers meegeeft: