Praktijkopleidingen (HBO-niveau) Met de praktijkgerichte opleidingen van ISBW ga je direct aan de slag met de kern. Geen onnodige theorie, maar concreet toegepast op de werkelijke praktijk. ISBW biedt je complete programma’s met alles wat je nu nodig hebt. Snel en direct toepasbaar in jouw eigen werk. Daarnaast zijn deze programma’s een uitstekende start als je de ambitie hebt om verder te studeren en zelfs een erkende HBO-opleiding te gaan volgen.
NVAO Geaccrediteerd
Je begeleidt medewerkers, motiveert hen en delegeert taken naar hen. Dan weet je ook dat de manier waarop je iets overbrengt impact heeft op jullie onderlinge verhoudingen en de werkzaamheden. Met deze opleiding maak je je de benodigde gesprekstechnieken en coachingsvaardigheden eigen om je boodschap goed over te brengen, sturing te geven aan een gesprek en het beste in je collega's naar boven te halen. Ook inspireer je mensen om hun vaardigheden te verbeteren. Zo ontwikkel je je van intuïtief handelende leidinggevende naar een manager die begrijpt waarom bepaald gedrag vertoond wordt en die de juiste manier van coaching inzet om zijn of haar medewerkers te helpen. Dit programma is speciaal ontwikkeld voor eigenaren en medewerkers in het mkb. Doordat je met andere mkb'ers werkt aan vragen uit jullie eigen praktijk doe je veel relevante inzichten en contacten op.
Ben je een eigenaar, manager, teamleider of medewerker binnen het mkb? En wil je je coachingsvaardigheden verder ontwikkelen? Dan is deze opleiding iets voor jou. Er zijn geen specifieke vooropleidingseisen waaraan je voor deze opleiding moet voldoen.
Leren door te doen, dat is de ISBW Action Learning Methode. Studeren bij ISBW betekent optimaal resultaat voor jou én je organisatie. Tijdens de bijeenkomsten deelt elke student ervaringen en praktijkvoorbeelden. Zo leer je van elkaar en van de ervaren docenten. Ook werk je aan opdrachten die voor jou en je werk meerwaarde bieden. De bijeenkomsten en opdrachten inspireren jou om vol energie aan de slag te gaan in je eigen werkomgeving.
In dit programma volg je speciaal voor het mkb ontwikkelde lesdagen. Tijdens deze 2 dagen of 4 avonden ga je samen met eigenaren, managers en werknemers uit andere organisaties aan de slag met onderwerpen die jullie zelf inbrengen. Je wisselt kennis en ervaringen uit waardoor je tot nieuwe inzichten komt. Naast dit onderdeel wordt er ook veel tijd ingeruimd om te kunnen netwerken. Zo heb je na afloop van de bijeenkomsten nieuwe inzichten om in je organisatie te gebruiken en connecties om plannen te realiseren.
Je kunt rekening houden met een voorbereidingstijd van ongeveer 3-5 uur per bijeenkomst. Door de lessen voor te bereiden haal je nog meer rendement uit de opleiding.
Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn. Onze leslocaties zijn gevestigd door heel Nederland. Geef je de voorkeur aan lessen op vaste tijden, met een docent én digitaal? Dan biedt virtual classroom je de uitkomst. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.
Met deze opleiding ga je actief aan de slag met je coachingsvaardigheden. Je leert je collega's of medewerkers zo goed mogelijk begeleiden in hun ontwikkeling. Ook ontdek je hoe je het beste kunt omgaan met weerstand. Het geven en ontvangen van feedback speelt hierbij een belangrijke rol.
De volgende onderwerpen komen aan bod:
(6 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
De opleiding wordt afgerond met een praktische opdracht. In de opdracht leg je zo veel mogelijk de koppeling met je dagelijkse praktijk. Na een succesvolle afronding van de opdracht en aantoonbare aanwezigheid tijdens de module MKB in de praktijk ontvang je het zeer gewaardeerde ISBW-diploma ‘Coachingsvaardigheden voor het MKB’. ISBW is al ruim 90 jaar dé toonaangevende managementopleider van Nederland. Een ISBW-diploma wordt dan ook hoog aangeschreven door het Nederlandse bedrijfsleven.
De opleiding Coachingsvaardigheden voor het MKB duurt 6 maanden. De opleiding wordt zowel overdag als in de avond verzorgd. De dagopleiding heeft 5 bijeenkomsten van 10.00 uur tot 16.00 uur. De avondopleiding heeft 10 bijeenkomsten van 19.00 uur tot 22.00 uur. Je kunt deze opleiding ook op afstand volgen via virtual classroom (zie Flexibel Studeren voor meer informatie).
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Het menu met extra mogelijkheden en de bijbehorende kosten vind je hier en in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
ISBW regelt voor jou een arrangement bestaande uit onbeperkt koffie, thee en ijswater. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch inbegrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,- (excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Staat er een verwijzing naar locatie- en arrangementskosten? Dan brengen wij naast arrangementskosten ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- per avond (excl. btw).
Voor alle opleidingen brengen wij de kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening. Het betreft hier een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn belast met 21% btw. Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaal je je opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%. Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw. Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.
Je kunt bij het UWV het STAP-budget aanvragen. Dit kan per persoon 1 keer per jaar. Als je aanvraag is goedgekeurd, krijg je € 1.000,- subsidie op je opleiding of training. Het budget van het kabinet wordt elk jaar verdeeld over zes aanvraagtermijnen. Ook als je gebruikmaakt van het levenlanglerenkrediet kun je het STAP-budget aanvragen. Op onze speciale informatiepagina. lees je alles over het STAP-budget.
Meld je dan aan voor onze maandelijkse nieuwsbrief vol managementinspiratie. Je leest over onze managementpodcast, managementonderzoek of het ISBW Managers Event. We delen verhalen over onze studenten. En houden je natuurlijk altijd op de hoogte van onze nieuwe opleidingen of acties.