ISBW Opleiding & Training

Servicemenu

5. ESF (Europees Sociaal Fonds)

Wat en voor wie? 

Het Europees Sociaal Fonds (ESF) wordt ingezet om mensen te helpen die lastig zelfstandig een baan kunnen vinden. Voor scholing is ESF subsidie categorie -D- van belang (=scholingssubsidie).
Het O&O fonds in uw branche moet een subsidieaanvraag indienen volgens specifieke eisen. Het ESF vergoedt tot 40% van de totale kosten van een opleidingstraject. (afhankelijk samenstelling doelgroep extra).
ESF wordt ingezet op opleidingen tot en met MBO-4 niveau.

Ten tijde van de ‘crisis’ is er tijdelijke een extra bedrag beschikbaar voor (om)scholing, bij massaontslagen binnen de sector. Gelden kunnen worden aangevraagd door de O&O fondsen. 

Wat doet ISBW? 

ESF erkend alle Crebo geregistreerde opleidingen. Voor niet-Crebo-opleidingen moet de opleider mbv een formulier aangeven of de opleiding aansluit bij de branche en civiele waarde heeft. Geen van de criteria op het formulier geeft een probleem voor de opleidingen van ISBW.

Wat doet de werkgever? 

De opdrachtgever moet zelf de subsidie aanvragen, via zijn O&O fonds

Wat doet de werknemer? 

Niets